rituals-fotografia-027.jpg

Przygotowania Panny Młodej

Przygotowania to dużo więcej nie tylko wykonanie fryzury, makijażu i włożenie sukni. To przede wszystkim ogrom emocji, swoista mieszanka nerwów, podekscytowania, radości i dlatego uważam, że jest to bardzo ważna część Waszego dnia, zdecydowanie warta uwiecznienia!

180714-K-L-01-033.jpg

Przygotowania Pana Młodego

Zdarza się też, że przygotowania przebiegają w bardziej kameralnej atmosferze, czasem nawet bez obecności Świadków, tak jak na zdjęciu obok - przygotowania Łukasza w Pałacu Tłokinia.

ABN-001E.jpg

Portret Panny Młodej

Ten portret pięknej Ani powstał na koniec przygotowań, przy oknie, w mieszkaniu jej rodziców. Jest to mój ulubiony przykład na to, że nawet w nieidealnym miejscu można wykonać dobre zdjęcie. W tym przypadku po przygotowaniach mieliśmy tylko kilka minut na portrety, ale zalecam, żeby przeznaczyć więcej - np. 10-15 minut na samą sesję z Panną Młodą!

180811-N-K-01-026.jpg

Portret Pana Młodego

Portret Kuby wykonany podczas przygotowań. Fotografia portretowa jest swego rodzaju procesem, zarówno dla mnie jako fotografa, jak i dla modela. Mając trochę czasu po przygotowaniach warto pokusić się o wykonanie krótkiej sesji, w tym kilku prostych w zamyśle, ale bardzo dobrych portretów.

rituals-fotografia-004.jpg

First-look

Ta nazwa i swego rodzaju obyczaj przejęty został zza oceanu i oznacza nic innego, jak Wasze pierwsze spotkanie w dniu ślubu. Jeśli macie w planach zobaczyć się przed ceremonią, to warto zaplanować miejsce, najlepiej na zewnątrz i nieco z dala od wszystkich gości, ale może być równie dobrze przed domem lub w środku. Idealnie jest, gdy uda się uniknąć najczęściej słabo oświetlonych wnętrz mieszkań/hoteli.

rituals-fotografia-067.jpg

Błogosławieństwo rodziców

Jeśli jest zaplanowane błogosławieństwo od rodziców, to jest to dla mnie szczególnie ważny moment. Staram się uchwycić wszystkie emocje towarzyszące zarówno Wam jak i rodzicom. Jest to bardzo intymna chwila i dlatego warto pomyśleć o ustronnym miejscu/pokoju, być może z dala od tłumu gości i dalszej rodziny. Tutaj błogosławieństwo odbyło się na łonie przyrody (był to pomysł Pary Młodej) i wyszło wspaniale!

180901-M-M-02-109.jpg

Ceremonia ślubna

Zaślubiny to oczywiście punkt kulminacyjny tego dnia. Bez względu na to, czy planujecie ceremonię religijną, czy cywilną, we wnętrzu lub w plenerze, w swojej pracy staram się zachować maksimum dyskrecji i uważności. Tutaj najważniejsze chwile dzieją się bardzo szybko i potrzeba wypracowanych umiejętności, aby je uchwycić - nie ma miejsca na błędy i nieuwagę.