Wesele Szyb Bończyk - Daria & Paweł

 

Fotograf ślubny Katowice

Pamiętam pierwszą wiadomość od Darii i Pawła - czytam, że Mysłowice, że Szyb Bończyk, że wymarzona sesja w dniu ślubu na Nikiszowcu. Byłem zachwycony, bo od razu wiedziałem, że nadajemy na tych samych falach. Nasze spotkanie na Skype tylko to utwierdziło i już było jasne, że czeka mnie niesamowity dzień z tą dwójką zakochanych.

Przygotowania odbyły się w artystycznym mieszkaniu rodziców Darii, które z powodzeniem mogłoby służyć jako galeria sztuki. Tata Darii jest artystą malarzem i zgromadził w jednym z pokoi imponującą kolekcję swoich surrealistycznych dzieł. Wspaniale było móc fotografować przygotowania Darii w tak niezwykłym miejscu!

Sesja ślubna na Nikiszowcu

Na sesje udaliśmy się tuż po przygotowaniach, a jeszcze przed ceremonią. Na Nikiszowcu przywitało nas ostre słońce i dlatego schroniliśmy się w cieniu zabudowań na jednej z uliczek wiodących do głównego placu. Daria z Pawłem wynajęli piękny zabytkowy Fiat Sport Spider 124 w czerwonym kolorze, który wspaniale współgrał z surową cegłą i czerwonymi zdobieniami zabudowań. Nikiszowiec powstał sto lat temu jako osiedle robotnicze dla pracowników pobliskiej kopalni i zachował się w prawie niezmienionej formie do dzisiaj. 

Wesele Szyb Bończyk

Daria i Paweł na miejsce swojego wesela wybrali industrialne wnętrza Szybu Bończyk - dawnego szybu wentylacyjnego kopalni Mysłowice. Szyb Bończyk powstał w podobnym czasie co Nikoszowiec, jednak w latach 80-tych popadł w totalną ruinę, z której został uratowany przez obecnych właścicieli tego miejsca. Wspaniały klimat, piękne, odrestaurowane wnętrza i wysmakowana kuchnia sprawiają, że jest to jedno z najciekawszych miejsce na wesele, w jakich byłem! Zabawę weselną poprowadził niezawodny DJ Jegomośc, było więc dużo dobrej muzyki i świetnych, integracyjnych zabaw dla wszystkich gości. 

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć!